Lesní restaurace
Pintovka Tábor

O nás

 

Poznejte i vy jedinečný areál Pintovka

Areál Pintovka je restaurace s ubytováním a parkovištěm na kraji vzrostlého smíšeného lesa s přilehlým dětským hřištěm. Podle hodnocení hostů skýtá příjemné vnitřní i venkovní prostředí s možností připojení na wifi, a na všech pokojích také k internetu. Pintovku je tak možné navštívit nejen s cílem dobrého oběda či večeře, ale také za účelem delšího pobytu.

 

Pokud se rozhodnete nás navštívit, pak vám nabízíme nebo doporučujeme:

2 nádherné plně vybavené podkrovní apartmány bytového typu – jeden až čtyřlůžkový a jeden s přistýlkou až pětilůžkový.

 

Nebo se ubytujtete v plně vybavených zbrusu nových pokojích, které lze variabilně propojovat až na čtyři lůžka (další informace viz „Ubytování“).

 

restauraci osvěžení v podobě bohaté snídaně a samozřejmě i dalších lahodných jídel české i mezinárodní kuchyně během celého dne.

 

Pro vaše děti skvěle vybavené velké dětské hřiště pro malé i větší děti přímo u restaurace a nebo zábavu při příležitostném programu uskutečňovaném v lesním amfiteátru nacházejícím se hned vedle areálu Pintovka.

 

Zázračnou energii, když ochutnáte přírodní pramenitou vodu s léčivými účinky z pramene Eleonora ve svahu k řece Lužnici kousek pod Pintovkou – více o prameni zde nebo zde.

 

A nebo když si vyšlápnete vonícím lesem podél řeky Lužnice směrem po proudu, kde na druhé straně řeky najdete přírodní památku Granátová skála s Geologickou expozicí. Cestou vzhůru nad Granátovou skálou se pak můžete vydat k poutnímu místu Klokotského kláštera (video zde), ke kterému se můžete dostat i přes značenou cestu pod Žižkovým náměstím. Úchvatný pohled na Klokotský klášter se vám naskytne již ze Švehlova mostu.

 

Zhruba sto metrů od Pintovky nad Švehlovým mostem je v lesoparku Pintovka naučná přírodovědná stezka s muflony, daňky a jeleny v oboře – trasu naučné stezky naleznete zde.

 

Procházku severně od Pintovky na stezce kolem bývalých stříbrných dolů (trasa Stříbrné naučné stezky zde), při které spatříte město Tábor a celé široké okolí z unikátní rozhledny Hýlačka (hezké video zde) a potěšit se zde můžete i exotickými a chráněnými druhy zvířat v zoologické zahradě na Větrovech – viz www.zootabor.eu nebo zajímavé video o historii ZOO zde.

 

A chcete-li pocítit atmosféru středověku a husitských válek, pak vás šikmý Švehlův most z roku 1935, nacházející se kousek od Pintovky, cestou přes Bechyňskou bránu a kolem hradu Kotnov (trasa zde) dovede po pár minutách až na Žižkovo náměstí – do samého srdce husitského Tábora.

 

 

 

 

Novinky

Nebylo nic nalezeno v kategorii novinky