Lesní restaurace
Pintovka Tábor

Oslavy

 

Když oslava, tak na Pintovce

Plánujete svatbu, firemní večírek či školení, rozhodli jste se oslavit významné výročí, sejít se po letech s přáteli či bývalými spolužáky nebo prostě chcete jen prožít romantický večer v nevšedním přírodním prostředí?

 

Navštivte táborskou Pintovku

Areál Pintovky má totiž podle názoru mnoha návštěvníků pozitivní energii nejen tím, že je umístěn nad řekou Lužnicí na okraji vzrostlého smíšeného lesa, ale zřejmě také proto, že v jeho bezprostřední blízkosti vedou dnes již opuštěné šachty a štoly, kde se v minulosti těžilo stříbro. Prameny z opuštěných šachet mají železitý a sirnatý obsah s vysokým výskytem vápníku prostupujícím geologickým podložím a podle archivních záznamů byla tato voda v tehdejších místních lázních využívána k léčbě „chudokrevnosti, bledničky, křivice a zvláště pak při ženských nemocích a jejich následcích“. Více se lze dozvědět na www.vetrovy.eu a www.horky.taborsko.eu („dolování stříbra“), kde je ohledně lokality „Pintovka“ uvedeno:  “Podle zpráv doručených císařovi Maxmiliánovi do Vídně v letech 1549-1579 byla u Pintovky jedna ze štol prodloužena až na ca 460 metrů (900 láter)“.    

 

Návštěva a pobyt v areálu Pintovka vás nadchne

Zvolíte-li skvělou večeři a posezení při víně v lesní restauraci, máte možnost přespat buď ve dvou čtyřlůžkových apartmánech (s přistýlkou až pětilůžkovém) přímo v budově restaurace, anebo hned vedle restaurace v jednom z osmi zbrusu nových dvoulůžkových bungalovů.

Pokud přijedete autem, nemusíte mít o něj strach, neboť jej budete mít zaparkované na parkovišti přímo proti vybranému pokoji.  Pohlazením na duši vám pak bude ranní probuzení v krásném a přitom tajuplném lese, ve kterém je celý areál Pintovky umístěn.

 

Pokud se chcete dozvědět více, kontaktujte nás:

  • Karel Hňup:  +420 724 004 516
  • Vlastimil Švejda:  +420 773 113 707
  • e-mail:  [email protected]

 

Informace o ubytování a rezervace:

Novinky

Nebylo nic nalezeno v kategorii novinky